Red. W. Gadowski o „antysemickim” spaleniu kukły Judasza: Policję, która wszczęła postępowanie w sprawie biczowania figury informuję, że Judasz powiesił się sam

Policję, która wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie biczowania figury Judasza informuję, że Judasz powiesił się sam, własnoręcznie, dwa tysiące lat temu, w kraju nad Morzem Śródziemnym po drugiej stronie od Europy. Tam się powiesił pan Judasz – powiedział redaktor Witold Gadowski, publicysta, pisarz w cyklicznym „Komentarzu Tygodnia” opublikowanym w środę za pośrednictwem serwisu YouTube.

Redaktor Witold Gadowski zauważył, że w czasie, kiedy my świętowaliśmy Wielkanoc, Żydzi dopatrywali się w Polsce kolejnego antysemickiego aktu.

– Oto w święta Wielkiej Nocy my przeżywaliśmy radość ze zwycięstwa naszego Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, a „oni” przeżywali kolejny objaw polskiego antysemityzmu. W czterotysięcznym Pruchniku tradycyjnie biczowano kukłę Judasza czyli odwiecznego zdrajcy, szmaciarza, kapusia. Tak to sobie wyobrażamy w potocznym języku. I o to dopatrzono się, że Judasz przecież był Żydem, a więc biczowanie kukły Judasza jest objawem antysemityzmu. Ludzi tak myślących można by wysłać do apteki, żeby wzięli sobie jakieś leki i im przejdzie. No nie. W tej sprawie głos zabrał Episkopat w osobie ks. bp Markowskiego odpowiedzialnego za dialog z judaizmem. Również minister, którego do tej pory miałem za osobę poważną, Joachim Brudziński dał także odpór przejawom antysemityzmu – powiedział dziennikarz.

Czyli jak dzieciaki biczowały kukłę Judasza wypełnioną słomą, to jest to antysemityzm – kontynuował Witold Gadowski.

– A dwunastu apostołów, z których prawie każdy zginął męczeńską śmiercią nie było Żydami? A Jezus Chrystus poza tym, że był Bogiem, to nie urodził się w żydowskiej rodzinie? A Matka Boska nie była Żydówką? A Święty Józef nie był Żydem? To ukrzyżowanie Jezusa nie jest aktem antysemickim? A samopowieszenie się Judasza jest aktem antysemickim. Dla porządku policję, która wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie biczowania figury Judasza informuję, że Judasz powiesił się sam, własnoręcznie, dwa tysiące lat temu, w kraju nad Morzem Śródziemnym po drugiej stronie od Europy. Tam się powiesił pan Judasz – spuentował publicysta.

W czasie obchodów Wielkiej Nocy doszło także do tragicznych w skutkach zamachów na Sri Lance.

– W tym samym czasie na Sri Lance członkowie podający się za wojowników ISIS w zamachach samobójczych i zamachach spreparowanych na odległość zabili 359 osób, chrześcijan. Zamordowano w te święta na Sri Lance 359 naszych braci w wierze a Episkopat Polski zajmuje się biczowaniem kukły Judasza. Światowy Kongres Żydów potępia biczowanie kukły Judasza, a kto wspomni o 359 zamordowanych bestialsko chrześcijanach? No tak, Hillary Clinton wspomniała tylko tyle, że jak ich nazwała: „Easter Worshippers” czyli czciciele Wielkiej Nocy – mówił redaktor Witold Gadowski.

Pisarz skomentował także trwający od przeszło 2 tygodni strajk nauczycieli.

– W Polsce zaś strajki nauczycieli. Nauczyciele sami się pogubili, już nie wiedzą, kto ich popiera a kto jest przeciwko nim. Jeżeli ZNP osiąga tak wspaniałe wyniki edukacyjne, to spójrzmy chociażby na ranking nauczania przedmiotów ścisłych, który prowadzony jest na całym świecie. Na pierwszym miejscu Singapur, mniej więcej na dwudziestym siódmym miejscu Ukraina, na czterdziestym czwartym miejscu Tunezja, na czterdziestym dziewiątym miejscu Polska. Polska jest za wieloma krajami, które uważamy za mniej rozwinięte. Taki jest poziom nauczania przedmiotów ścisłych w Polsce. Brawo ZNP, brawo Broniarz, brawo nauczyciele – skwitował dziennikarz.

Cały „Komentarz Tygodnia” redaktora Witolda Gadowskiego można obejrzeć [tutaj].

 

RIRM

drukuj