PAP/Marcin Bielecki

RCB ostrzegło przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło w czwartek po południu przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Alerty drugiego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi IMGW wydało dla północnej części kraju.

„@IMGWmeteo wydał ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Jeśli możesz, zostań w domu. Drogi mogą być nieprzejezdne. Możliwe przerwy w dostawie prądu” – ostrzegło w czwartek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugie stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi dla północnych rejonów województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Na podanym terenie prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym oraz wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z północnego zachodu.

Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniem wydano dla województw: zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla południowej części województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Z kolei w województwach: lubelskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim oraz w południowej części podlaskiego i warmińsko-mazurskiego wydano alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl