PAP/Marcin Bielecki

RCB: 11,9 tys. odbiorców w Polsce pozbawionych prądu w wyniku silnego wiatru

W wyniku silnego wiatru około 11,9 tys. odbiorców nie ma prądu (najwięcej: woj. wielkopolskie – 4,8 tys., mazowieckie – 3,8 tys., łódzkie – 1,6 tys.) – napisał w piątek na Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

„Awarie usuwane są na bieżąco. Straż Pożarna interweniowała w około 330 przypadkach (głównie usuwanie wiatrołomów)” – podał w swoim wpisie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował w czwartek o ostrzeżeniach pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w centralnej Polsce i drugiego stopnia na Pomorzu.

Według prognoz wiatr miał osiągać w porywach do 85 km/h w centralnej Polsce i 100 km/h na Pomorzu.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl