fot. twitter.comPremierRP

RBN nie zbierze się ws. Caracali i CETA

Nie będzie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. Caracali i umowy CETA. Pilnego zwołania organu doradczego szefa polskiego państwa w tej sprawie domagało się m.in. Polskie Stronnictwo Ludowe.

Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP, poinformował, że prezydent Andrzej Duda nie widzi konieczności zwołania RBN.

– To dlatego, że Rada jest organem doradczym głowy państwa, a w tym akurat wypadku pan prezydent był na bieżąco informowany o negocjacjach dotyczących zarówno przetargu na śmigłowce dla polskiej armii jak i umowy handlowej CETA. Powtórzę raz jeszcze – nie ma według pana prezydenta potrzeby, aby zwoływać kolejne posiedzenie RBN, które miałoby być poświęcone tym tematom – podkreślił Marek Magierowski.

W ubiegłym tygodniu  Ministerstwo Rozwoju poinformowało o zakończeniu rozmów z Airbus Helicopters ws. umowy offsetowej dotyczącej kontraktu na zakup śmigłowców Caracal.

Z kolei w sprawie CETA rzecznik rządu Rafał Bochenek przypomniał, że na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów została przedstawiona informacja nt. korzyści płynących z przyjęcia umowy CETA przez UE, nie przez Polskę. Nie powiedział, czy Rada Ministrów zajęła jakieś stanowisko w tej sprawie.

RIRM

drukuj