Ranni i szkody po gwałtownej burzy we Florencji

Dwadzieścia osób odniosło obrażenia w wyniku gwałtownej burzy z ulewą, która przeszła w piątek w południe nad Florencją i jej okolicami. Na ulicach miasta zrobiło się biało – pokryła je gruba warstwa gradu.

To było coś więcej niż oberwanie chmury, to „bomba wodna” – tak Włosi nazywają wyjątkowo obfite ulewy.

Władze miejskie poinformowały, że wśród 20 rannych we Florencji i w okolicach jest pięć osób dorosłych, na które spadł fragment konstrukcji dachu w szkole podstawowej. Dzieci nie ucierpiały.

Kilka placówek oświatowych prewencyjnie ewakuowano.

Szkody zanotowano w historycznym centrum miasta. Woda przedostała się do najpiękniejszej komnaty historycznego Palazzo Vecchio i do muzeum kościoła Santa Croce. Zamknięto obleganą przez turystów Galerię Uffizi, by dokonać kontroli sal, w których przechowywane są bezcenne dzieła sztuki.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl