Rajd Motocyklowy Weteranów

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wyruszyli dziś na trzydniowy Rajd Motocyklowy Weteranów. Odwiedzą groby poległych kolegów na Podkarpaciu.

18 maja o godz. 8.00 ponad 20 żołnierzy-motocyklistów rozpoczęło 2. Rajd Motocyklowy Weteranów z koszar 31. Batalionu Lekkiej Piechoty w Rzeszowie. Otwarcia drogi marszu dokona płk Dariusz Słota, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W czasie trzydniowej podróży żołnierze pokonają blisko 700 km i odwiedzą groby poległych kolegów na misjach z Podkarpacia.

[Terytorialsi] biorą udział w tym przedsięwzięciu po raz drugi, a szefem i głównym koordynatorem zespołu jest por. Tomasz Magdoń. 2. Rajd Weterana dla żołnierzy najmłodszego rodzaju sił zbrojnych na Podkarpaciu potrwa trzy dni. Motocykliści pokonają blisko 700 km po trasie: Rzeszów – Mielec – Dębica – Malinówka – Polańczyk – Sanok – Przemyśl – Jarosław – Cieszanów – Radawa – Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Łańcut – Rzeszów. W szeregach 3. PBOT służy kilkunastu weteranów i uczestników misji zagranicznych.

„Terytorialność wpisana w nazwę naszego rodzaju sił zbrojnych ma dla nas wymiar szczególny. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. W Wojskach Obrony Terytorialnej rozumiemy to jako przynależność do regionu i zamieszkującej ją społeczności, z których się wywodzimy, które znamy <<jak własną kieszeń>>” – mówią żołnierze.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej/radiomaryja.pl

drukuj