Radio Maryja – Katolicki głos w Twoim domu

Ojciec Święty Jan Paweł II do Rodziny Radia Maryja

„Maryjo, Gwiazdo Ewangelizacji, prowadź nas! Prowadź Radio Maryja i bądź jego Opiekunką!”

23 marca 1994, Watykan

 

„Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio, co się nazywa Radio Maryja.”

29 marca 1995, Rzym 

„Radiu Maryja życzę, aby odważnie głosiło Ewangelię słowem i czynem, aby rozprzestrzeniało na falach eteru Chrystusowe orędzie życia, które jest zawsze orędziem prawdy, miłości i solidarności. Równocześnie dziękuję Radiu Maryja za to wielorakie i ofiarne zaangażowanie się w apostolstwo słowa, które dzisiaj jest tak bardzo ważne i tak bardzo potrzebne w naszym kraju.” 

18 kwietnia 1996, Rzym 

„Raduję się obecnością słuchaczy Radia Maryja, które ma siedzibę w Toruniu. Rozgłośnia ta dociera do wielu rodaków w Polsce i na świecie. Wszystkim słuchaczom i pracownikom Radia życzę tej radości, jaka płynie ze zwiastowania Dobrej Nowiny. Niech Maryja, Gwiazda Nowej Ewangelizacji prowadzi wasze Radio na spotkanie nowych ludzi i nowych czasów. Dziękuję Wam za radiową katechezę, a szczególnie za modlitwy w intencji Kościoła i Papieża. Pozdrowieniem moim obejmuję również wszystkie rozgłośnie katolickie w Polsce, a jest ich wiele. Pomagają one ludziom w odkrywaniu piękna i mocy Ewangelii, która jest drogą do zbawienia każdego człowieka. Wasza działalność i apostolstwo są bardzo cenne, bardzo potrzebne Kościołowi i Ojczyźnie. Niech Wam Bóg błogosławi.”

7 czerwca 1999, Toruń

 

***


abp michalik BIGTo dowód siły Kościoła w Polsce


„Radio Maryja to dzieło, które zawdzięczamy o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR. Zawdzięczamy redemptorystom. Oni potrafili pokazać wartość pracy. To dowód siły Kościoła w Polsce, przykład na to, że nie ma takiej sytuacji, w której nie udałoby się znaleźć rozwiązania. Temu dziełu ktoś się poświęcił i trzeba było właśnie to poświęcenie zamienić we współpracę, w ofiarność, w siłę do znoszenia trudności. To się udało. Trzeba podziękować Panu Bogu i ludziom. To jest ich niezaprzeczalna rola. Wiemy, że były trudności, ale widzimy, że zostały przezwyciężone. Tak trzeba postępować. Powiem więcej, możemy się domyślać, że te trudności będą dalej, bo gdzie są ludzie, gdzie są dzieła, jest potrzeba ofiary trudu. To jest wielka siła. To jest dobre dzieło skoro ma takich przeciwników. To jest godne dzieło. Jestem wdzięczny Radiu Maryja za wiele rzeczy np. za lekcje modlitwy, pogłębionej modlitwy. Jestem wdzięczny za programy publicystyczne, za dzienniki. Ten jubileusz to doświadczenie dwudziestu paru lat pracy. Pokazuje, że nasze instytucje – bo są one na stałe złączone z Kościołem – idą do przodu i robią to mądrze. Teraz budujecie sanktuarium Jana Pawła II. To jest zdumiewające.”

Ks. abp Józef Michalik,

 metropolita przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 

***

 

abp_Sławoj_Leszek_Głódź_bigPowiedzieć – to jest moje Radio Maryja


„Radiosłuchacze utożsamiają się ze swoim Radiem Maryja.
Mówią, że to jest nasze, to jest moje Radio Maryja. Żeby dojść do tego stwierdzenia trzeba na to zapracować, to się nie dzieje ot tak. Powstają różne radiostacje, rozgłośnie radiowe i gasną, albo są tylko komercją, reklamą, bądź karmiące nowinkami świerzbiącymi uszy, ale nie ma w nich głębi. Zapracować na to, by ponad 5 mln ludzi powiedziało, że to jest moje radio – to jest wielka rzecz i za to dziś dziękujemy. Patrząc z perspektywy lat, patrzymy na to dorosłe dziecię, które ma ogromne zasługi dla Kościoła w Polsce, dla emigracji polskiej i dla wszystkich wiernych nawet tych oddalonych od Kościoła, którzy nie zawsze je rozumieją, ale z zaciekawieniem słuchają. Bez tego radia bylibyśmy o wiele bardziej ubożsi. Ci, co prowadzą rozgłośnię wiedzą, że nadawać przez godzinę na dobę to już jest wielkie wyzwanie. Życzę wszystkim, aby więź wspólnotowa pogłębiała się poprzez Radio Maryja.”

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański

 

 

***

 

ks abp Wacław Depo_bigRadio Maryja darem prawdy


„Dzisiaj środki społecznego przekazu, jakimi są radio, telewizja czy prasa – mówię o tzw. środkach, które są w posiadaniu władzy, są zagrożeniem dla ludzi. Dlaczego? Bo nie są propozycją do wolności, rozpoznawanej prawdy i życia, tylko są rodzajem sądu i eliminacji z życia. Czyli jeśli ktoś nie myśli tak jak my, nie mówi tak jak my przekazaliśmy, to wtedy jest dla nas groźny od strony życia i trzeba go wykluczyć i odsunąć. I tutaj jest wielka rola opatrznościowa zarówno Radia Maryja, TV Trwam i innych ośrodków, bo wracamy do podstawowego zadania, jakim jest korzystanie z rozumu dla rozpoznawania prawdy, a nie narzuconej strategii medialnej od strony przeciwników Kościoła i wiary. (…) Radio Maryja od lat swojego istnienia jest dla nas darem. I to niewątpliwie darem prawdy, której nas pozbawiono…”

Ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski

 

 

***


bpIgnacy-DecKatolickie medium w katolickiej Polsce


„Radio Maryja jest wielkim medium katolickim w naszej Ojczyźnie. Dzisiaj Ewangelizacja bez mediów, bez radia byłaby mało owocna. (…) Przyjeżdżamy na rocznicę, aby podziękować Panu Bogu za dar tego radia i prosić o to, żeby dalej mogło funkcjonować. Aby rzeczywiście było środkiem Ewangelizacji, w tych trudnych czasach, kiedy zalewa nas myśl laicka. Dzięki Radiu Maryja mamy możliwość mówienia prawdy, przekazywania zdrowej argumentacji. Mamy możliwość podejmowania werbalnej walki z tymi, którzy zakłamują rzeczywistość. Tych kłamców dziś jest bardzo dużo. Media głównego nurtu służą interesom poszczególnych partii, grup społecznych, a nie służą ludziom. Dlatego bardzo cenimy medium toruńskie, bo w czasie tych ataków na Kościół, biskupów, kapłanów mamy możliwość obrony i prezentacji zdrowej wykładni nauki Pana Jezusa, Kościoła i Papieży. Radio Maryja umożliwia nam rzeczowy dialog.”

Ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki

 

 

***


bp.-FrankowskiZjednoczeni w Radiu Maryja

„22 lata to dużo czasu, by uformować naród, przygotować na trudniejsze czasy – jakie widzimy w tej chwili. Kościół atakowany jest ze wszystkich stron. To jest sterowane. Wszyscy, którzy słuchają Radia Maryja sięgają głębi naszej wiary, do jej fundamentalnych podstaw. Tu się spotykamy wszyscy. Radio Maryja tworzy pewną płaszczyznę, na której zewnętrznie i wewnętrznie się jednoczymy, przy tym jeszcze potrafimy znaleźć argumenty do tego, żeby w sposób profetyczny wyprzedzać obecne czasy. Wielka łaska i ogromne podziękowania dla Ojca Dyrektora, dla wszystkich ojców oraz świeckich pracowników i całej rodziny Radia Maryja.

Życzę, żeby rozgłośnia była zawsze otwarta na natchnienia Ducha Świętego, żeby współpracowała z tymi natchnieniami. Oblubienicą Ducha św. jest Matka Najświętsza. Aby w Radiu Maryja było tak jak mówi Maryja: „Czyńcie wszystko cokolwiek każe wam mój Syn” a więc posłuszeństwo Chrystusowi, również na następny rok, który będzie poświęcony naszemu Panu Jezusowi. Niech Radio Maryja jeszcze bardziej otworzy serca i umysły na przyjęcie Chrystusa, w każdym calu naszego życia.” 

Ks. bp Edward Frankowski,

 biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej 

 


Pobierz Pobierz

 

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl