fot. twitter.com/EpiskopatNews

Rada Powiatu Tatrzańskiego przyjmie uchwałę ws. ustanowienia św. Jana Pawła II patronem powiatu

Główne uroczystości z udziałem przedstawicieli Kościoła oraz lokalnych władz odbędą się w niedzielę w Zakopanem. [czytaj więcej

Radni podjęli działania w tym zakresie w 2019 roku. Samorządowcy zwrócili się z wnioskiem do ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Następnie zgodę wydała Stolica Apostolska.

Samorządowcy zdecydowali, że uroczystości, podczas których św. Jan Paweł II zostanie ogłoszony patronem Powiatu Tatrzańskiego, odbędą się właśnie 6 czerwca.

Starosta tatrzański Piotr Bąk zwraca uwagę, że nie jest to przypadkowa data.

– 6 czerwca przypada 24. rocznica pobytu św. Jana Pawła II pod Tatrami. Wtedy pod Wielką Krokwią spotkał się ze społecznością góralską, z mieszkańcami Zakopanego. Było 250 tys. osób. Wtedy miał miejsce sławny Hołd Górali Polskich – zwrócił uwagę starosta tatrzański.

Uroczystości rozpocznie jutro o godz. 10.00 Mszą św. sprawowaną przy ołtarzu papieskim w parku Sanktuarium na Krzeptówkach. Następnie odbędzie się uroczysta Sesja Rady Powiatu Tatrzańskiego i wszystkich rad gmin, które wchodzą w skład powiatu. Wtedy to radni mają podjąć uchwałę.

Św. Jan Paweł II jest już patronem m.in. województw kujawsko-pomorskiego i małopolskiego, a także miast Wadowic oraz Bełchatowa.

[Link] do transmisji na żywo.

RIRM

drukuj