fot. https://pixabay.com/

Rada Bezpieczeństwa potępiła wprowadzony przez Afganistan zakaz pracy kobiet w ONZ

Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie potępiła w czwartek wprowadzony przez talibów zakaz pracy afgańskich kobiet dla ONZ w Afganistanie i wezwała przywódców talibów do wycofania się z drogi negacji podstawowych praw człowieka.

Rezolucja Rady Bezpieczeństwa – przygotowana przez Zjednoczone Emiraty Arabskie i Japonię – opisuje zakaz jako „bezprecedensowy w historii Organizacji Narodów Zjednoczonych” i potwierdza „niezbędną rolę kobiet w społeczeństwie afgańskim”. Zakaz pracy kobiet dla ONZ podważa podstawowe prawa człowieka – podkreślają autorzy rezolucji i wzywają rząd Afganistanu do jego odwołania.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl