fot. https://pixabay.com/

Afganistan: co najmniej siedem osób zabitych i sześć rannych w wyniku eksplozji w Mazar-i-Szarif

Co najmniej siedem osób zginęło, a sześć zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło we wtorek w mieście Mazar-i-Szarif na północy Afganistanu; ofiarami byli pracownicy z branży naftowej, zmierzający autokarem do siedziby swojej firmy – poinformowały agencje Reutera i AFP.

Ładunek wybuchowy został umieszczony w wózku na poboczu drogi i eksplodował, gdy nadjechał autokar przewożący pracowników przedsiębiorstwa Hairatan Petroleum – powiadomiła AFP za rzecznikiem policji prowincji Balch Asifem Wazirim.

Wtorkowy atak to kolejny zamach w Afganistanie w ostatnich tygodniach. 30 listopada w wyniku wybuchu w szkole koranicznej w mieście Ajbak, stolicy prowincji Samangan w północnej części kraju, zginęło 19 osób, a 24 odniosły obrażenia. Ofiarami byli głównie miejscowi uczniowie.

Od sierpnia 2021 roku, gdy do władzy w Kabulu powrócili po 20 latach talibowie, w Afganistanie odnotowuje się liczne zamachy bombowe wymierzone w ludność cywilną. Za większość z nich odpowiada lokalny odłam tzw. Państwa Islamskiego. Szczególnie krwawy atak przeprowadzono 30 września w centrum edukacyjnym w stolicy Afganistanu, gdzie zginęło 54 uczniów, w tym 51 dziewcząt. Byli to głównie przedstawiciele mniejszości etnicznej Hazarów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl