R. Petru organizuje debatę pt. „Plan Naprawy Państwa: uwolnić przedsiębiorczość Polaków”

Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru organizuje dziś debatę pod hasłem: „Plan Naprawy Państwa: uwolnić przedsiębiorczość Polaków”. Dyskusja w Sejmie odbędzie się pod szyldem stowarzyszenia Plan Petru.

Udział w debacie zapowiedzieli przedstawiciele partii opozycyjnych – Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej, PSL oraz SLD. Oprócz polityków na spotkanie zaproszeni zostali przedsiębiorcy, pracodawcy oraz eksperci.

Spotkanie podzielono na trzy części. Poświęcone będzie m.in. systemowi podatkowemu. Dyskusja ma być okazją do wypracowania propozycji ws. niezbędnych zmian dla przedsiębiorców, z naciskiem na wzrost małych i średnich firm.

Poseł PiS Adam Abramowicz ocenił, że w obliczu udogodnień, jakie obecny rząd wprowadza dla przedsiębiorców, działania Ryszarda Petru nie mają sensu.

– Ryszard Petru szuka jakiejś dźwigni politycznej, bo został odsunięty przez własnych kolegów partyjnych do politycznej poczekalni. Wybrał sobie tę dźwignię naprawdę słabą. Nie musi się już starać o małych i średnich przedsiębiorców, bo ten proces już trwa. Jeśli rzeczywiście chciałby pomóc, to jest taka możliwość. Niech włącza się w plan odpowiedzialnego rozwoju i niech propaguje Konstytucję dla Biznesu, gdzie tylko można, bo ten czas dla małych i średnich firm właśnie nastaje. Przedsiębiorcy mogą się rozwijać i inwestować. Jeśli Ryszard Petru chce naprawdę zrobić coś dla Polski, to niech zacznie poważnie, a nie instrumentalnie, traktować polskich przedsiębiorców – powiedział Adam Abramowicz.

Ryszard Petru, założyciel Nowoczesnej, stanowisko prezesa partii stracił z końcem ubiegłego roku, po czym – na początku stycznia – powołał Plan Petru.

W opinii b. lidera Nowoczesnej, stowarzyszenie ma być „kontrofertą” dla programu premiera Mateusza Morawieckiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl