fot. flickr.com

R. Bochenek: Nie godzimy się na żadne szantaże ze strony urzędników UE

Nie godzimy się na żadne szantaże ze strony urzędników Unii Europejskiej, zwłaszcza szantaże, które nie są oparte na faktach – powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak zaznaczył, wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans formułuje krytykę krzywdzącą dla Polski.

„Nie godzimy się na żadne szantaże ze strony urzędników UE, zwłaszcza szantaże, które nie są oparte na faktach. Wszelkie ustawy przygotowywane przez polski parlament są zgodne z polską konstytucją i zasadami demokratycznymi” – powiedział rzecznik rządu.

„Ubolewamy nad tym, że pan Timmermans, nie znając projektów ustaw i przepisów polskiego prawa, formułuje krzywdzącą krytykę wobec Polski” – dodał Rafał Bochenek.

Na środowej konferencji prasowej w Brukseli wiceszef KE Frans Timmermans stwierdził, że podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy dot. sądów powszechnych uzasadnia – w momencie jej publikacji – rozpoczęcie procedury o naruszenie praworządności.

W swoim oświadczeniu, Komisja Europejska napisała, że „kolegium komisarzy prześle wezwanie do usunięcia uchybienia natychmiast po tym, jak ustawa – Prawo o ustroju sądów powszechnych – zostanie opublikowana”.

PAP/RIRM

drukuj