PŻB wprowadza prom Nova Star na bałtycką linię Gdańsk- Nynäshamn

PŻB wprowadza prom Nova Star na bałtycką linię Gdańsk- Nynäshamn. Jego wejście planowane jest na przełom marca i kwietnia 2018 r. Spółka zapewnia, że pasażerowie mogą liczyć również na nową jakość świadczonych usług.

Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej z siedzibą w Kołobrzegu w oficjalnym komunikacje poinformował, że „konsekwentnie wdrażając w życie strategię spółki opartą o Program Batory (dotyczy budowy promów w polskich stoczniach), zrealizował jeden z jego elementów, wprowadzając używaną jednostkę na linię Gdańsk – Nynäshamn”.

Ta jednostka ma być uzupełnieniem użytkowanego już na tej linii promu Wawel, posiadającego podobne parametry ładunkowe. Ma też wprowadzić nową jakość świadczonych usług pomiędzy Polską a Szwecją.

Wejście promu Nova Star planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2018 r.

Jak poinformowała PŻB, wprowadzany na bałtycką linię Gdańsk- Nynäshamn prom, to jednostka wybudowana w 2011 r. w Singapurze. Posiada znacznie więcej miejsc kabinowych od promu Wawel (156 czteroosobowych: 156, 7 czteroosobowych typu lux) oraz lepiej przygotowaną przestrzeń pasażerską z 1 215 miejscami i 254 fotelami lotniczymi.

Długość promu to 161 m, szerokość – 25,6 m, zanurzenie – 6, 20 m. Osiąga prędkość 21 węzłów. Pojemność ładunkowa dla samochodów ciężarowych wynosi 1 575 m, a dla samochodów osobowych – 1 215 m, co daje łącznie 2 790 m.

Do dyspozycji podróżujący będą mieć: sklepy, kafeterie, restauracje oraz sale konferencyjne. Na promie są również miejsca przeznaczone dla najmłodszych pasażerów.

Nova Star to piąty i najmłodszy prom PŻB. Będzie pływać na linii Gdańsk- Nynäshamn, jak prom Wawel i obok pływających między Świnoujściem a Ystad jednostkami: Baltivia, Mazovia i Cracovia (kupiona w 2017r.).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl