Pułk. Kukliński bez Orderu Orła Białego

Pułkownik Ryszard Kukliński nie zostanie odznaczony Orderem Orła Białego. Taką decyzję podjęła Kapituła Orderu Orła Białego działająca przy prezydencie Bronisławie Komorowskim.

 

O nadanie najwyższego odznaczenia państwowego pułkownikowi Kuklińskiemu wystąpiło Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.  Kombatanci wnioskowali, by uhonorować pułkownika 15 sierpnia bieżącego roku – w Dniu Wojska Polskiego.

Dr Jerzy Bukowski, były reprezentant prasowy płk. Kuklińskiego, zauważa, że kapituła jest jedynie organem doradczym prezydenta. Wyjaśnił, że Prezydent nie musi się kierować decyzjami tego organu. Dodał, że gdyby prezydent Bronisław Komorowski zaliczył w poczet Orderów Orła Białego, Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego i ewentualnie awansowałby go na stopień Generalski, udowodniłby swój patriotyzm.


Pobierz Pobierz

Jerzy Bukowski zapewnia, że wraz z Porozumieniem Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych nie ustanie w działaniach, aby pułkownik Kukliński otrzymał Order Orła Białego.


Pobierz Pobierz

Poświęcenie i bohaterstwo pułkownika Ryszarda Kuklińskiego pozwoliło na rozpoznanie zamiarów Sowietów i uchroniło przed konfrontacją Wschód- Zachód.

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl