fot. stanislawgogacz.pl

Puławy: Trwa finałowa gala kolejnej 19. edycji akcji „Polacy – Rodakom”

Od godz. 10.00 trwa finałowa gala 19. już akcji „Polacy – Rodakom”. W ramach przedsięwzięcia przygotowane zostały paczki świąteczne. Teraz trafią one do Polaków mieszkających za wschodnią granicą m.in. na Ukrainie. W ramach akcji zbierano m.in. produkty spożywcze o długim okresie ważności, książki, a także pluszowe zabawki.

Finałowa gala rozpoczęła się w niedzielę o godz. 10.00 w Pałacu Czartoryskich w Puławach. Głównymi gośćmi są senator PiS-u Stanisław Gogacz, pomysłodawca przedsięwzięcia, oraz konsul generalny z Charkowa.

Uroczystość jest dla wszystkich zaangażowanych uwieńczeniem akcji – mówi jeden z jej organizatorów, prezes Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości” Artur Kwapiński.

Uroczysta gala jest takim uwieńczeniem tej akcji dla wolontariuszy i wszystkich tych, którzy brali udział. Pierwsze paczki już zaraz po gali powędrują na Ukrainę zabrane przez konsula. […] Wcześniej jednak czeka nas poświęcenie tych paczek i uroczysty koncert kolęd. W zeszłym roku z Puław i okolicznych powiatów wyjechało 1025 paczek – podkreśla Artur Kwapiński.

Zbiórki, w których uczestniczą m.in. szkoły, prowadzone są także w Lublinie i Świdniku.

W sumie w ub. r. przygotowano 4,5 tys. paczek, z których każda ważyła ponad 15 kg, co przełożyło się na ponad 60 ton darów wywiezionych za wschodnią granicę.

Tegoroczna akcja „Polacy-Rodakom” trwała od połowy października. Patronat nad wydarzeniem objęła Lubelska Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Wśród patronów medialnych znalazły się m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj