PSP: w sierpniu strażacy interweniowali w związku z pożarami 559 razy

Według danych zebranych przez Państwową Straż Pożarną, tylko w sierpniu w Polsce, w związku z pożarami lasów strażacy interweniowali 559 razy. Od początku roku powstało już 6091 pożarów – przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Fala upałów powoduje wzrost zagrożenia pożarowego w lasach.

„Pożary lasów rozwijają się bardzo szybko powodując zagrożenie dla ludzi przebywających w lesie oraz budynków sąsiadujących z terenami leśnymi. Ponadto pożary w lasach powodują bardzo duże zadymienie, niebezpieczne dla ruchu drogowego” – powiedział Karol Kierzkowski.

Według danych zebranych przez PSP, tylko w sierpniu 2020 roku w związku z pożarami lasów strażacy interweniowali 559 razy. Dla porównania w lipcu strażacy interweniowali przy 341 pożarach lasów, a w czerwcu przy 324.

Od początku roku powstało już 6091 pożarów lasów, najwięcej na terenie woj. mazowieckiego (1600), świętokrzyskiego (582) oraz lubuskiego (445). Do największej liczby pożarów na terenach leśnych doszło w kwietniu, kiedy strażacy interweniowali aż 3534 razy.

Aby uniknąć pożarów straż apeluje, by w lasach oraz w odległości do 100 m od granicy lasu nie palić ognisk oraz nie grillować poza miejscami wyznaczonymi, nie wypalać traw i pozostałości roślinnych z wyjątkiem dróg utwardzonych i miejsc wyznaczonych.

PAP

drukuj