PSP: W piątek ponad 1,8 tys. interwencji w związku z burzami

Ponad 1,8 tys. razy interweniowali w piątek strażacy w związku z wystąpieniem w całym kraju burz i ulewnych deszczy – poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Krzysztof Batorski przekazał, że minionej doby strażacy interweniowali w związku z burzami 1825 razy. Najwięcej wezwań odnotowano na Śląsku (371), w Wielkopolsce (243) oraz w województwie kujawsko-pomorskim (232). Jak zaznacza straż pożarna, w większości przypadków działania straży polegały na pompowaniu wody i usuwaniu powalonych lub nadłamanych drzew.

Z informacji przekazanych przez mazowiecką PSP wynika natomiast, że na Mazowszu ostatniej doby (do godz. 20) w związku z pogodą odnotowano 130 interwencji, z czego 80 interwencji w godz. od 16.00 do 20.00. Najwięcej wyjazdów było w Radomiu (38). W pozostałych miejscowościach zanotowano pojedyncze wezwania.

Do poważniejszych, ale niezwiązanych z pogodą zdarzeń doszło w miejscowości Radziki Małe w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie zapaliło się łóżko. W pożarze zginęła jedna osoba. Z kolei w miejscowości Czerwona Woda w województwie dolnośląskim strażacy gasili pożar stodoły. W trakcie przeszukiwania pogorzeliska odnaleźli ofiarę śmiertelną.

PAP

drukuj