fot. Monika Bilska

PSP: W niedzielę w pożarach budynków zginęły trzy osoby

Niestety w pożarach budynków mieszkalnych w nocy w niedzielę 17 października odnotowano kolejne trzy ofiary śmiertelne – poinformował bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

Jak przekazał bryg. Karol Kieszkowski, do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 4.00 nad ranem. W Sosnowcu (woj. śląskie) doszło do pożaru w wielorodzinnym budynku mieszkalnym.

„Jedna osoba straciła życie” – poinformował strażak. W działaniach brało udział 16 strażaków i 4 samochody.

Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło dwie godziny później, o godz. 6.00 nad ranem. W Suchowoli (woj. podlaskie, pow. sokólski) doszło do pożaru pustostanu. Niestety śmierć poniosły dwie osoby.

„W działaniach brało udział 20 strażaków i pięć samochodów” – podał bryg. Karol Kieszkowski.

W sobotę 16 października Straż Pożarna odnotowała 241 pożarów, w których zginęło 8 osób, a 7 zostało rannych. Strażacy wyjeżdżali na akcje 994 razy, w tym 241 razy do pożarów i 651 do miejscowych zagrożeń. 102 alarmy okazały się fałszywe.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl