fot. PAP/Wojtek Jargiło

PSP: Ubiegłej doby 296 pożarów; zginęło pięć osób

Ubiegłej doby doszło do 296 pożarów, w których zginęło pięć osób – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy komendanta głównego PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski.

Z danych przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do akcji 958 razy, z czego 296 – do pożarów, 576 do tzw. miejscowych zagrożeń, natomiast 86 wyjazdów było związanych z fałszywymi alarmami.

Do najpoważniejszych pożarów doszło w woj. łódzkim. Jedna osoba zginęła w pożarze jednego z łódzkich garaży, druga poniosła śmierć w pożarze mieszkania znajdującego się na II piętrze wielorodzinnego budynku w Łodzi.

Kolejna osoba zginęła w Sieradzu (woj. łódzkie) w pożarze pustostanu znajdującego się na terenie byłego szpitala wojewódzkiego.

Jedna osoba zginęła również w pożarze, który wybuchł w 5-kondygnacyjnym bloku w Jaworze (woj. dolnośląskie), a kolejna poniosła śmierć w Wieliszewie (w woj. mazowieckie) w wyniku pożarze mieszkania znajdującego się na I piętrze budynku wielorodzinnego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl