fot. PAP/Tomasz Gzell

PSP: Prawie 200 pożarów; zginęły cztery osoby

Ostatniej doby w całej Polsce doszło do 198 pożarów, w których zginęły cztery osoby, a trzy zostały ranne – poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak przekazał Batorski, ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do 1257 zdarzeń, z czego 198 stanowiły pożary, 950 tzw. miejscowe zagrożenia, a 109 alarmy fałszywe.

Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w województwach: pomorskim, wielkopolskim i mazowieckim, gdzie w pożarach zginęły cztery osoby. Ofiary zanotowano w Gdańsku, gdzie doszło do pożaru domu jednorodzinnego; Krotoszynie, gdzie płonęła piwnica domu jednorodzinnego; Warszawie i Raszewie Dworskim (pow. płoński), gdzie również doszło do pożarów domów.

21 października odnotowano ponadto 7 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla. Nie odnotowano natomiast osób zmarłych i wymagających hospitalizacji w wyniku zatrucia czadem.

Państwowa Straż Pożarna informuje, że od początku sezonu grzewczego, czyli od 1 października, doszło do 164 zdarzeń z tlenkiem węgla; wskutek czadu 69 osób doznało uszczerbku na zdrowiu, pięć zmarło.

Niepokojącymi objawami, świadczącymi o ulatniającym się czadzie, mogą być nudności, senność i bóle głowy. Najprostszym sposobem, by ustrzec się przed zatruciem, jest zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla, który jest bezwonnym gazem.

W wyniku działania czadu dochodzi do niedotlenienia organizmu. Zatrucie nim sprawia, że utrudniony zostaje transport tlenu do płuc.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl