fot. pixabay.com

PSP: Ostatniej doby w pożarach zginęło dziewięć osób; od początku roku zginęły 154 osoby

Ostatniej doby w pożarach zginęło aż dziewięć osób, to najtragiczniejszy wynik od dawna – poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że od początku roku strażacy zanotowali 154 ofiary śmiertelne pożarów oraz zaapelował o ostrożność.

Z informacji przekazanych przez PSP wynika, że ostatniej doby strażacy brali udział w 1369 akcjach, z czego 325 stanowiły pożary, 946 miejscowe zagrożenia, a 98 alarmy fałszywe. W pożarach zginęło 9 osób, a 11 odniosło obrażenia. Kolejne 17 osób zginęło, a 157 zostało rannych w tzw. miejscowych zagrożeniach.

Do najpoważniejszego pożaru doszło w Zakopanem, gdzie w nocnym pożarze pustostanu w centrum miasta zginęły trzy osoby. To najprawdopodobniej bezdomni, którzy chronili się w opuszczonym budynku.

Do kolejnych poważnych pożarów doszło m.in. w miejscowościach: Perkosz (woj. podkarpackie), Jagielno (woj. dolnośląskie), Piotrowice i Ujazdów (woj. lubelskie), oraz Skarżysko-Kamienna (woj. świętokrzyskie).

W związku z trwającym ochłodzeniem Państwowa Straż Pożarna po raz kolejny zaapelowała o zachowanie szczególnej ostrożności podczas sezonu grzewczego i zachęciła do używania czujek dymu i tlenku węgla.

Z danych PSP wynika, że w tym roku w pożarach budynków mieszkalnych zginęły 154 osoby, a 588 osób zostało rannych. Najwięcej ofiar śmiertelnych zanotowano w styczniu; zginęło wtedy 67 osób, a 255 zostało rannych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl