fot. PAP/Waldemar Deska

PSP: ostatniej doby doszło do 314 pożarów; zginęła jedna osoba

W środę w całej Polsce doszło do 314 pożarów, w których zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych – poinformowała w czwartek PSP.

Jak przekazała PSP, ostatnia doba to 1329 interwencji straży pożarnej, w tym 314 pożarów, w których zginęła jedna osoba, a osiem kolejnych odniosło obrażenia.

Strażacy 929 razy wyjeżdżali też do tzw. miejscowych zagrożeń, w których zginęło 12 osób, a 85 zostało rannych. 86 interwencji było związanych z fałszywymi alarmami.

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę w miejscowości Krzak (woj. lubelskie). Doszło tam do pożaru parterowego domu, w którym zginęła starsza kobieta. Ogień pojawił się tam około południa. Na miejsce ruszyli strażacy i policja. Podczas akcji gaśniczej w jednym z pomieszczeń parterowego domu znaleziono zwłoki emerytki.

Strażacy ostrzegają, że na wiosnę, w czasie spadku temperatur dochodzi do pożarów spowodowanych głównie niesprawną instalacją grzewczą.

PSP rekomenduje stosowanie w domach czujek dymu, które ostrzegają przed pożarem, a także czujek tlenku węgla. Straż Pożarna przypomina również o konieczności regularnego przeprowadzania przeglądów instalacji gazowej, wentylacyjnej, a także przeglądów przewodów kominowych i instalacji elektrycznej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl