fot. PAP/EPA

Koronawirus nieustannie zbiera śmiertelne żniwo

Liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła 5 milionów. W samej Brazylii wykryto w ciągu doby prawie 20 tys. nowych przypadków. W wielu miejscach odnotowano także przyrost zgonów. W sumie w wyniku pandemii do tej pory zmarło ponad 326 tys. chorych.

Liczba chorych na COVID-19 w Brazylii wynosi blisko 300 tys. Jednej doby odnotowano prawie 20 tysięcy przypadków zakażenia. Rzeczywista liczba może być jednak znacznie większa, ponieważ wykonuje się tam małą liczbę testów. Brazylia wyprzedziła już Niemcy, Francję i Wielką Brytanię, stając się trzecim ogniskiem pandemii na świecie, po USA i Rosji.

– Przegrywamy bitwę przeciwko wirusowi, taka jest rzeczywistość. W tej chwili to on wygrywa te wojnę. Nadchodzące dni nie będą świąteczne, będą to dni bitwy, najważniejsze dni w walce z wirusem – powiedział Dimas Covas, dyrektor Centrum Awaryjnego COVID-19 w Sao Paulo.

Walkę toczą także Amerykanie, którzy znowu odnotowali przyrost zgonów. W ciągu dobry zmarło tam ponad 1,5 tys. osób.

– Liczba zgonów wciąż jest boleśnie wysoka. Ogólny kierunek jest właściwy, ale to bolesna sprawa. Oni wszyscy byli w naszych myślach i modlitwach – oznajmił Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork.

Liczba zgonów minionej nocy wzrosła również we Francji, Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Portugali, Hiszpanii i Rosji. Z kolei liczba zachorowań na COVID-19 wzrosła między innymi w Holandii i Indiach.

Liczba potwierdzonych ofiar śmiertelnych na świecie, wynosząca ponad 326 tys., uważana jest przez ekspertów za zaniżoną, ponieważ w wielu krajach nie uwzględnia się osób, które zmarły poza szpitalami.

 

TV Trwam News

drukuj