PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Natalia Czerwonka 14. na 1500 m

Natalia Czerwonka zajęła czternaste miejsce w biegu na 1500 metrów podczas drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w Mińsku. Polka była w sobotę jedyną reprezentantką biało-czerwonych startujących w grupie A.

Na tym dystansie zwyciężyła Holenderka Ireen Wuest, jedenastokrotna medalistka i pięciokrotna mistrzyni olimpijska. Polka straciła do utytułowanej rywalki niespełna cztery sekundy.

Pozostali reprezentanci Polski startowali w grupach B. Na 500 metrów kobiet szóste miejsce zajęła Kaja Ziomek, a cztery pozycje niżej sklasyfikowana została Andżelika Wójcik. Z kolei na trzykrotnie dłuższym dystansie – tym, na którym w grupie A wystąpiła Natalia Czerwonka – ósma w grupie B była Karolina Bosiek, a czternasta Karolina Gąsecka.

Panowie rywalizowali na 1000 metrów i w biegu ze startu masowego. W grupie B na 1000 metrów najlepszy był Piotr Michalski, który zajął piętnastą lokatę. Cztery miejsca niżej sklasyfikowany został Artur Nogal, a Marcin Bachanek był 20. Bachanek walczył też w półfinale biegu ze startu masowego, ale zajął jedenaste miejsce i nie przebił się do finału. W drugim półfinale dziesiąty był Artur Janicki i też nie wywalczył promocji.

Na listach startowych zawodów Pucharu Świata w Mińsku jest łącznie 264 zawodników – 103 kobiety i 161 mężczyzn. Swoich reprezentantów w Miński ma 26 krajów. Impreza potrwa do niedzieli, a ostatniego dnia zawodów panie będą rywalizować na dystansie 1000 metrów i w biegu ze startu wspólnego, a panowie na 500 i 1500 metrów.

W przyszły weekend zawodnicy rywalizujący w Pucharze Świata ścigać się będą w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.