Przywódca IS mobilizuje dżihadystów

Przywódca tzw. Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakr al-Bagdadi zachęca dżihadystów do walki. W opublikowanym nagraniu wyraża wiarę w zwycięstwo islamistów.  

Ofensywa sił irackich na okupowany przez dżihadystów Mosul posuwa się do przodu. Na przełomie października i listopada irackim żołnierzom udało się zająć jedną z dzielnic miasta. Upadające wśród dżihadystów morale próbuje podtrzymać Abu Bakr al-Bagdadi, przywódca samozwańczego Państwa Islamskiego.

– Ta wojna totalna i wielki dżihad, który prowadzi obecnie Państwo Islamskie, tylko pogłębia naszą wiarę i przekonanie, że wszystko, co się teraz dzieje, jest preludium do zwycięstwa – powiedział Abu Bakr al-Bagdadi.

Bagdadi wezwał dżihadystów do walki przeciwko „wrogom Allaha”. Wezwał też zamachowców-samobójców do „siania spustoszenia w krajach niewiernych”. Jako jeden z celów wskazał Arabię Saudyjską, którą oskarżył o „wspieranie niewiernych w walce z Państwem Islamskim”. Iracki Mosul jest we władaniu bojowników od 2014 roku. Znajduje się tam od 3 do 8 tys. dżihadystów.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl