twitter.com/UKRinPL

Przyszły ambasador Ukrainy w Polsce, Wasyl Zwarycz, spotkał się z wiceszefem MSZ, Marcinem Przydaczem

Przyszły ambasador Ukrainy w Polsce, Wasyl Zwarycz, spotkał się w środę z wiceszefem MSZ, Marcinem Przydaczem, z którym omówił relacje polsko-ukraińskie. Przekazał mu też kopię listów uwierzytelniających.

Wasyl Zwarycz ma na stanowisku ambasadora Ukrainy w Polsce zastąpić Andrija Deszczycę, który pełni swą misję w naszym kraju od 2014 roku.

W środę Wasyl Zwarycz spotkał się z wiceszefem MSZ, Marcinem Przydaczem, któremu wręczył kopię listów uwierzytelniających. Podczas spotkania strony omówiły relacje ukraińsko-polskie oraz priorytety realizacji porozumień między Ukrainą i Polską – poinformowała na Twitterze ambasada Ukrainy w Polsce.

Wasyl Zwarycz – jak dodano – „podziękował stronie polskiej za wsparcie Ukrainy w przeciwstawianiu się rosyjskiej agresji, zwłaszcza za nadanie pomocy wojskowej i humanitarnej, zarówno jak za otwartość i pomoc na rzecz obywateli Ukrainy, którzy znaleźli tymczasowe schronienie w Polsce”.

Aby Wasyl Zwarycz mógł rozpocząć urzędowanie, listy uwierzytelniające musi złożyć na ręce prezydenta Andrzeja Dudy. Z informacji uzyskanych w Kancelarii Prezydenta RP wynika, że termin ceremonii nie został jeszcze ustalony.

Ambasador Andrij Deszczyca mówił niedawno, że z Polski wyjedzie prawdopodobnie za kilka tygodni. W środę odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi RP. Prezydent podziękował też Andrijowi Deszczycy „za lata służby i za budowanie polsko-ukraińskich relacji przez ostatnie 8 lat”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl