fot. PAP/Wojtek Jargiło

Przewoźnicy wznowią protest przy granicy w Dorohusku

O 14.00 przewoźnicy wznowią protest na największym polsko-ukraińskim przejściu granicznym Dorohusk-Jahodyn. To rezultat uchylenia przez sąd decyzji wójta gminy Dorohusk, który wycofał zgodę na blokadę ruchu.

Sąd nie zgodził się z argumentacją wójta gminy Dorohusk dot. wycofania zgody na blokadę ruchu na przejściu granicznym w związku z protestami przewoźników i uznał, że demonstracja jest jedyną dopuszczalną prawnie formą presji na władze państwowe.

Przewodniczący Komitetu Obrony Przewoźników i Pracodawców Transportu, Waldemar Jaszczur, wyraził zadowolenie z decyzji sądu.

– Wójt zadziałał na szkodę nie tylko protestujących. Ta decyzja jest szkodliwa w szerszym wymiarze. Mianowicie zadziałał na szkodę całej branży, a być może i większej ilości osób, które brały udział w tym proteście, ponieważ – jak wszyscy wiemy – w ostatnim czasie otrzymaliśmy ogromne poparcie od wielu osób, które słusznie zauważyły, że problem jest i protestujący mają rację. Nie znamy pobudek decyzji wójta. Mamy nadzieję, że wójt zachowa się honorowo w tej sytuacji i poda się do dymisji – zaznaczył Waldemar Jaszczur.

Od godz. 14.00 w Dorohusku przepuszczane będą jedynie pomoc humanitarna, wojskowa oraz jedno auto z kolejki i transport z żywym towarem na godzinę. Według nieoficjalnych informacji protest może potrwać do 8 marca.

Przewoźnicy blokują ruch także w Hrebennem i Korczowej. Domagają się m.in. zakazu rejestrowania w Polsce firm transportowych z zagranicznym kapitałem. Kwestię rozwiązania sporu omówią w środę ministrowie transportu Polski i Ukrainy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl