Przetrzymywani w Syrii dziennikarze wrócili do Polski

Po 37 dniach przetrzymywania w Syrii przez służby podległe rządowi prezydenta Baszara el-Asada dzięki staraniom polskiego MSZ uwolniony został i powrócił do kraju dziennikarz i badacz współczesnych konfliktów bliskowschodnich, korespondent PAP Witold Repetowicz. Z Witoldem Repetowiczem przetrzymywany był również operator TVP Seweryn Sołtys, którego także uwolniono. Obaj mężczyźni wrócili w sobotę do Polski.

Przed zatrzymaniem Repetowicz obserwował i relacjonował dla PAP oraz TVP wydarzenia na pograniczu iracko-syryjskim, w szczególności ostatnią fazę likwidacji Państwa Islamskiego (IS).

Okoliczności zatrzymania dziennikarzy, ich przymusowego pobytu w Syrii i uwolnienia nie są dotąd znane. Ze względu na dyskretny charakter misji MSZ zarówno rodzina, jak i media, dla których pracowali dziennikarze, do tej pory nie informowali o ich problemach opinii publicznej.

Po powrocie do kraju Witold Repetowicz zadeklarował PAP, że po niezbędnym odpoczynku w okresie świąteczno-noworocznym gotów jest do dalszej pracy dla Agencji jako korespondent na Bliskim Wschodzie.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl