fot. flickr.com

Protesty we Włoszech 

We Włoszech strajk generalny w stolicy. Protestują służby miejskie Rzymu. Na mieszkańców kraju i turystów czekają także utrudnienia w komunikacji lokalnej, kolejowej i lotniczej. Akcja odbywa się pod hasłem „czarny piątek”.

„Czarny” piątek we Włoszech to tak naprawdę strajk generalny służb miejskich w Rzymie oraz akcja protestacyjna w transporcie w całym kraju. Największe utrudnienia spotkały mieszkańców stolicy. W Rzymie odbywa się dziś pierwszy w historii protest pracowników od transportu miejskiego po wywóz śmieci.

Powodem strajku jest zła kondycja stolicy Włoch. Wszystko za sprawą licznych braków w finansach. Wpływa na to słabe zarządzanie miastem przez tamtejszą burmistrz. Wzywa ona związkowców, by odwołali protesty. Burmistrz Rzymu nie widzi powodów do organizowania manifestacji.

Tymczasem jeden z działaczy lewicowej centrali związkowej oświadczył, że mieszkańcy mają dosyć degradacji poziomu usług oraz tego, że personel pracuje w upokarzających warunkach.

Całodobowy strajk na kolei rozpoczął się wczoraj o godzinie 21.00. Do protestu dołączają również pracownicy transportu lotniczego. W ten sposób odwołano ponad 200 lotów.

TV Trwam News

drukuj