PAP/EPA

Protesty rolników w Holandii

Około południa rolnicy zablokowali traktorami autostradę A67 między Eindhoven a Venlo w południowo-wschodniej części kraju. Media informują o kilometrowych korkach. Protestujący domagają się zmiany rządowej polityki ograniczania emisji związków azotu i zapowiadają blokowanie kolejnych dróg.

Autostradę blokuje od dziesięciu do piętnastu ciągników – informuje rozgłośnia NPO Radio 1. Utworzyły się kilometrowe korki i policja zorganizowała objazdy.

Jest to kolejna odsłona protestu rolników, którzy sprzeciwiają się planom zmniejszenia emisji związków azotu o 70 procent, co będzie musiało się wiązać z koniecznością ograniczenia inwentarza żywego.

W ubiegłą środę Holandię sparaliżowały dziesiątki tysięcy rolników, którzy traktorami zmierzali na miejsce demonstracji w wiosce Stroe we wschodniej części kraju.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl