Autorstwa Bwag - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=116554121

Protest przed ambasadą Rosji w Austrii

Setki ludzi zgromadziło się w poniedziałek przed ambasadą Rosji w Wiedniu pod hasłem „Rosja jest państwem terrorystycznym”. Jak podaje Ukrinform, uczestnicy akcji trzymali plakaty i hasła wzywające do uznania Rosji za państwo terrorystyczne.

Ukraińska społeczność Wiednia i przyjaciele Ukrainy z innych krajów zorganizowali w poniedziałek wieczorem pikietę pod ambasadą Federacji Rosyjskiej, państwa-agresora.

„Rosja od samego rana urządziła prawdziwy terror rakietowy we wszystkich regionalnych ośrodkach Ukrainy. Od początku wojny nie było tylu ataków rakietowych. Dlatego musimy przypominać wspólnocie europejskiej o znaczeniu pomocy i wsparcia dla Ukrainy” – powiedzieli organizatorzy manifestacji z organizacji pozarządowych „Unlimited Democracy” i „MRIJA”.

Po wiecu przed ambasadą jego uczestnicy przeszli ulicami centrum Wiednia. Demonstranci głośno skandowali „Rosja jest terrorystą”. Na Stephansplatz, popularnym turystycznie i zawsze zatłoczonym centralnym placu Wiednia w pobliżu katedry św. Szczepana, odbył się kolejny wiec, który zakończyło wspólne wykonanie Hymnu Ukrainy.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl