PAP/EPA

Protest przeciwko ideologii LGBT w Gruzji

Gruzja protestuje przeciwko promocji ideologii LGBT. Na ulice stolicy kraju – Tbilisi wyszło kilkaset osób.

Protesty przeciwko promocji ideologii LGBT w Gruzji wywołała projekcja nowego filmu o związku dwóch homoseksualistów. Przed jednym z kin w Tbilisi demonstrowało kilkaset osób.

– Jesteśmy pokojowymi demonstrantami, którzy domagają się zakazu propagandy gejowskiej i perwersji. Nie mamy żadnych pretensji do osób o innej orientacji seksualnej. Mamy pretensje do propagandy gejowskiej, która jest sprzeczna z naszymi przekonaniami religijnymi – podkreślał Sandro Bregadze, uczestnik demonstracji.

Zdaniem protestujących film narusza także ich tradycyjne wartości. W Gruzji taniec stanowi element dziedzictwa narodowego. W kontrowersyjnej produkcji gejami są właśnie tancerze.

– Protestujemy przeciwko projekcji tego filmu. To nie jest tylko film. To obraza dla naszej wiary, naszych tradycji i wszystkiego co jest dla nas święte. Przybyliśmy tu, aby zapobiec propagandzie gejowskiej, którą chcą narzucić naszym dzieciom i wnukom – akcentował Guram Damenia, uczestnik demonstracji. 

W trosce o bezpieczeństwo demonstrację oraz wejście do kina zabezpieczała policja. Doszło do niewielkich zamieszek. Aresztowano jedenaście osób. Nikomu jednak nic się nie stało.

TV Trwam News

drukuj