Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i centralna pozostanie w zasięgu wyżu z rejonu Irlandii. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie pod wpływem klina wyżu z rejonu Irlandii, w nieco cieplejszym powietrzu polarno-morskim, krańce północne kraju znajdą się w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, za którym zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie szybko spadać.

W sobotę na południu Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano miejscami mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, okresami opady śniegu, na zachodzie i północy śniegu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. na południu i południowym wschodzie kraju do około 1 st. w centrum, 2 st. na północnym zachodzie i 4 st. miejscami nad morzem. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach na wybrzeżu do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Lokalnie możliwe burze. Na południu Polski przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura minimalna od -4 st., -1 st., jedynie na wybrzeżu około 0 st.

W kotlinach górskich spadki temperatury do -7 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu dość silny i silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru do 70 km/h, na wybrzeżu do 85 km/h, wysoko w górach do 120 km/h. Zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu. Lokalnie możliwe burze. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna od -3 st. do 0 st., na wybrzeżu do 2 st., a w rejonach podgórskich od -6 st. do -3 st.

Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu początkowo dość silny i silny, porywisty, północno-zachodni. Porywy wiatru do 70 km/h, na wybrzeżu do 85 km/h, wysoko w górach do 100 km/h. Zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. Wiatr może powodować zawieje śnieżne.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna -2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. Wiatr może powodować zawieje śnieżne.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl