Prognoza pogody na 12 grudnia

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie rozległy niż znad Bałtyku. Polska będzie pod wpływem tego niżu, w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza. Z zachodu na wschód przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na północy i w górach również deszczu ze śniegiem, wysoko w Karpatach przechodzące w śnieg. Temperatura maksymalna 5 st., 7 st. na północy i zachodzie do 13 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 75 km/h, w rejonach podgórskich do 115 km/h, wysoko w Tatrach i Bieszczadach do 160 km/h. Po południu wiatr słabnący.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl