fot. pixabay.com

Prof. P. Skrzydlewski: Siły polityczne z całego świata uważają zabijanie dzieci za warunek konieczny do tworzenia nowego porządku

Na całym świecie istnieją pewne siły polityczne, które uważają zabijanie dzieci za warunek konieczny do tworzenia nowego porządku światowego. W Europie każdego dnia dokonywanych jest – według różnych szacunków – od 3,5 do 7 tysięcy tzw. aborcji. Tyle dzieci ginie w różny sposób. Wszystko wynika z nienawiści do życia człowieka – powiedział prof. Paweł Skrzydlewski, rektor Akademii Zamojskiej, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Tzw. aborcja nie może być prawnie dopuszczona z powodu występowania u matki zaburzeń psychicznych. W takich przypadkach należy stosować uznane i skuteczne metody leczenia – zaznaczył w swoim stanowisku Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych w sprawie dopuszczalności tzw. aborcji w oparciu o przesłankę zdrowia psychicznego. Pełną treść stanowiska można przeczytać [tutaj].

– Na całym świecie istnieją pewne siły polityczne, które uważają zabijanie dzieci za warunek sine qua non (łac. konieczny) nowego porządku światowego. Chodzi o to, żeby ludzi składać w ofierze diabłu. Osoby te posługują się różnymi argumentami i ideologiami, aby zalegalizować i wypromować takie działania. W Europie każdego dnia dokonywanych jest – według różnych szacunków – od 3,5 do 7 tysięcy tzw. aborcji. Tyle dzieci ginie w różny sposób. Wśród „klasycznych” aktów aborcyjnych jest rozerwanie dziecka w łonie mamy i usunięcie go. Są też środki farmakologiczne, które bywają nazywane tzw. antykoncepcją, która jest formą uśmiercania człowieka. Jest to kolejny przejaw cywilizacji śmierci – zaznaczył prof. Paweł Skrzydlewski.

Filozof postawił pytanie, gdzie leżą głębsze źródła takiego stanu rzeczy? Rektor Akademii Zamojskiej powiedział, że „współczesny świat w bardzo szerokim zakresie (poprzez media, politykę) stara się negować przyrodzoną godność osoby ludzkiej i wynikające z tego niezbywalne prawo do życia”.

– Prawo do życia nie może być w żaden sposób negowane, chociażby z tego powodu, że człowiek pocznie się w niegodziwy sposób (np. w wyniku gwałtu) czy też rodzi się osoba z różnego rodzaju deficytami związanymi ze zdrowiem. Taki człowiek wymaga wzmocnionej formy pomocy, a nie zabijania. Dzisiaj politycy – zwłaszcza lewicowi – chcą uwolnienia procesu zabijania poprzez tzw. rozszerzenie aborcji w sytuacji, kiedy rzekomy stan psychiczny kobiety wymagałby zabicia dziecka. Jeśli się na to zgodzimy, to pojawia się pytanie, dlaczego tylko dzieci mamy zabijać? To czysta droga do tego, żeby wprowadzić piekło na ziemi. Wydaje się, że ci ludzie chcą iść w tę stronę – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

– Wszystko wynika z nienawiści do życia, do człowieka. Diabeł próbuje uderzyć w najważniejszy moment dla człowieka, jakim jest jego poczęcie. Tak trzeba traktować te rzeczy – dodał.

Prof. Paweł Skrzydlewski powiedział, że „obecnie widoczna jest tendencja do tego, aby widzieć w człowieku tylko producenta, konsumenta. Bycie mamą czy tatą czasami przeszkadza od pracy czy konsumpcji”.

– Ludzie starają się promować zabijanie z wielu powodów. Jak z tym walczyć? Wydaje się, że najlepszym sposobem jest mówienie prawdy. (…) Od chwili połączenia się materiału genetycznego kobiety i mężczyzny w łonie matki mamy do czynienia z budową ludzkiego ciała. Skoro jest to jedyne w swoim rodzaju działanie kierowane kodem genetycznym, to mamy do czynienia z osobą. Zatem mamy do czynienia z kimś, kto ma prawo do życia. (…) Głos religijny musimy wzmacniać głosem poznania naturalnego, filozoficznego, co przez szereg lat w naszej kulturze czynił św. Jan Paweł II – wskazał filozof.

Rozmowa z prof. Pawłem Skrzydlewskim dostępna jest do odsłuchania [w tym miejscu].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl