Autorstwa Адміністрація Президента України, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84298249

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, odwiedzi dziś Paryż

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, złoży dziś roboczą wizytę w Paryżu. Przywódca Ukrainy spotka się z prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem. W rozmowach ma uczestniczyć także poprzez łącze wideo kanclerz Niemiec, Angela Merkel.

Spotkanie będzie poświęcone prowokacyjnemu postępowaniu Rosji, która wzmacnia swe kontyngenty wojskowe przy granicy z Ukrainą.

Władze Ukrainy poinformowały, że Rosja skoncentrowała ponad 40 tys. żołnierzy przy wschodniej granicy i ponad 40 tys. żołnierzy na Krymie.

Biuro prezydenta Zełenskiego zwróciło się z prośbą o rozmowę nt. eskalacji konfliktu we wschodniej Ukrainie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Jak na razie Kreml nie odpowiedział na to zaproszenie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl