fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP: Dziękuję za wkład polskich uczelni w rozwój rolnictwa   

Prezydent Andrzej Duda wziął dziś udział w inauguracji roku akademickiego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Podziękował za wkład polskich uczelni w rozwój rolnictwa. Dodał, że ten sektor staje się coraz mocniejszy i ma europejski poziom. Andrzej Duda wziął udział w inauguracji.

Prezydent Polski przypomniał, że wielokrotnie dziękował rolnikom za zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego.

Dziś podziękowania popłynęły też do kadry naukowej, która pochyla się nad kwestiami związanymi z rolnictwem i kształci przyszłych gospodarzy.

– W ogromnym aspekcie za wydajność procesów wytwórczych, ich przebieg, doskonałość, za to, na ile rolnik bezpiecznie może uprawiać swoją ziemię, choćby dlatego, że ma ziarno, które jest najwyższej jakości. W ogromnej mierze jest to zasługa ludzi polskiej nauki, którzy na co dzień pochylają się nad tego typu zagadnieniami od strony naukowej, prowadząc badania. To zasługa ludzi, którzy są wynalazcami, którzy wprowadzają różnego rodzaju innowacyjne rozwiązania, dzięki którym nasze rolnictwo staje się coraz mocniejsze i już dzisiaj ma europejski poziom – powiedział Andrzej Duda.

W uroczystości uczestniczył też minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek. Szef resortu poinformował, że na uczelnie trafi w tym roku dodatkowy miliard złotych.

– Jesteśmy w dobrym czasie dla państwa polskiego oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Jeszcze w poprzedniej Radzie Ministrów rząd przyjął nowelizację budżetu, którą będziemy jutro głosować. Jeśli wszystko się powiedzie, to za kilka tygodni będziemy prosić pana prezydenta o podpis pod nowelą budżetu. Nowelizacja spowoduje, że jeszcze z tegorocznych środków i w tym roku do polskich uczelni trafi dodatkowy miliard złotych. To są niespotykane środki – wskazał Przemysław Czarnek.

Jutro rozpocznie się rok akademicki 2021/2022.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl