PAP/Jacek Turczyk

Prezydent RP: Chciałbym, żeby Polska była państwem nowoczesnym

Chciałbym, żeby Polska była nowoczesnym państwem, żeby miała nowoczesne rozwiązania ustrojowe, żeby były to elementy, które są sprawdzone, co do których możemy mieć pewność, że przy dobrej woli, powinny dobrze funkcjonować – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił w piątek podczas wystąpienia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, że świat się zmienia i trzeba się do niego dostosować tak, „żebyśmy nie działali na skostniałych, przestarzałych strukturach”.

„Chcemy budować nowoczesne państwo, dlatego proszę o wsparcie w tym zakresie, bo ja mam wielką ambicję, chciałbym, żeby Polska była właśnie nowoczesnym państwem. Żeby miała nowoczesne rozwiązania ustrojowe, żeby miała dobre rozwiązania ustrojowe, żeby to były elementy, które są sprawdzone, które są wypróbowane, co do których możemy mieć pewność, że przy dobrej woli powinny dobrze funkcjonować” – mówił Andrzej Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że prace, które będą „realizowane doprowadzą do jeszcze lepszej Polski, w znaczeniu sprawności jej działania, sprawności funkcjonowania władz Rzeczypospolitej poczynając od szczebla centralnego, a skończywszy na władzy realizowanej przez sołtysów”.

 

PAP/RIRM

drukuj