PAP/Radek Pietruszka

Prezydent powołał M. Rzeczkowską na stanowisko ministra finansów. A. Duda: To niełatwy czas dla spraw finansowych państwa

Prezydent powołał Magdalenę Rzeczkowską – dotychczasową szefową Krajowej Administracji Skarbowej – na stanowisko ministra finansów. Wnioskował o to premier Mateusz Morawiecki. Poprzedni minister finansów, Tadeusz Kościński, złożył w lutym dymisję. Od tego czasu funkcję ministra finansów sprawował szef rządu.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda w przemówieniu pogratulował nowej minister finansów i podziękował za to, że podjęła się służby państwu w niełatwych czasach.

Czas jest niełatwy także dla spraw finansowych państwa, dla spraw budżetowych – narastająca skala wydatków, wiele trudności, ale i wielkie oczekiwania społeczne, ale także i wiele obaw społecznych, i konieczność poradzenia sobie z wszystkimi bardzo trudnymi wyzwaniami w sytuacji, kiedy za naszą granicą Rosja zaatakowała Ukrainę, trwa wojna i do nas jeszcze przybywają ludzie uciekający przed śmiercią. Czekają na naszą pomoc i – co naturalne – pomagamy im,  także z budżetu  państwowego, co jest dla mnie w tym momencie ogromnie ważne. W takiej sytuacji stabilność, pewność ma niezwykle istotne znacznie – wyjaśnił.

Prezydent Andrzej Duda zwrócił też uwagę, że nominację otrzymała osoba niezwykle doświadczona. Wskazał tu m.in. na funkcje, jakie pełniła Magdalena Rzeczkowska. Nowa minister finansów jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej. Pracowała m.in. w Głównym Urzędzie Ceł, a także w resorcie finansów.

 

RIRM

 

 

 

 

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl