twitter.com/prezydentpl

Prezydent otworzył Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego w Krakowie

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach otwarcia Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego w Krakowie. Dawny fort „Jugowice” oraz przyległy las będą miejscem spotkań skautów ze wszystkich organizacji harcerskich z Polski i ze świata.

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda podkreślił, że w budynku na wystawie prezentowana jest historia ruchu harcerskiego, a przyległe tereny będą miejscem spotkań młodzieży.

– Jest to wielkie osiągnięcie i jeden z kamieni milowych w dziejach ruchu harcerskiego, skautowego w naszym kraju. Nie jest łatwo harcerstwu z jego tradycją gładko wpisywać się w nowoczesność, ale wierzę w to, że ten obiekt w tym pomoże, bo będzie pokazywał, że harcerstwo jest nie tylko czymś, co ma 113 lat, ale że jest żywe, aktualne i wychodzi w przyszłość – akcentował Andrzej Duda.

Wystawa jest całościową opowieścią o fenomenie ruchu harcerskiego, z jego bogatą historią, tradycją, ideałami i metodami wychowawczymi. Zaczyna się od momentu powstania ruchu – na początku XX wieku.

Fort „Jugowice” na potrzeby stworzenia muzeum i centrum przeszedł gruntowny remont. Koszt to blisko 35 milionów złotych.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl