fot. PAP/EPA

Prezydent Francji E. Macron uda się do Rosji i na Ukrainę

Prezydent Francji Emmanuel Macron w poniedziałek spotka się w Rosji z Władimirem Putinem, a we wtorek na Ukrainie z Wołodymyrem Zełenskim; głównym tematem rozmów będzie konflikt rosyjsko-ukraiński – podała dzisiaj agencja Reutera, powołując się na Pałac Elizejski.

Według Emmanuela Macrona, priorytetem w tych rozmowach będzie odnalezienie drogi negocjacyjnej, prowadzącej do deeskalacji napięć związanych z konfliktem ukraińsko-rosyjskim, mimo wysłania przez USA 3 tys. żołnierzy do Polski i Rumunii oraz skoncentrowania przez Rosję wojsk przy granicy z Ukrainą.

W czwartek francuski prezydent rozmawiał telefonicznie z Władimirem Putinem i Wołodymyrem Zełenskim, o czym również poinformowało biuro Emmanuela Macrona. Rozmowy miały na celu „poczynienie postępów” w sprawie statusu regionu Donbasu i rozładowanie napięć.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl