fot. PAP/EPA

Prezydent Finlandii: Zadzwonię do Władimira Putina i poinformuję o naszym wejściu do NATO

Zadzwonię do prezydenta Rosji, Władimira Putina, i poinformuję o naszym wejściu do NATO – zapowiedział w wywiadzie dla szwedzkiego dziennika „Svenska Dagbladet” prezydent Finlandii, Sauli Niinisto.

Prezydent Finaldii, Sauli Niinisto, który często rozmawiał z Władimirem Putinem, stwierdził, że w przyszłości możliwa jest kontynuacja dialogu z Rosją, ale „nie będzie powrotu do dawnych czasów”.

„Sądzę, że Rosji również będzie zależeć, aby nie mieć przez cały czas dużego napięcia przy granicy. Codzienne sprawy można załatwiać pragmatycznie” – podkreślił.

W opinii fińskiego polityka „w interesie Finlandii oraz NATO jest, aby tych napięć było jak najmniej”.

Według Saulia Niinisto można było spodziewać się, że Kreml po deklaracji fińskich władz o chęci wstąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego, będzie straszył konsekwencjami.

„Nie sądzę, aby doszło do wojskowej ofensywy. Atak hybrydowy jest możliwy” – stwierdził prezydent.

Dodał, że ze strony Rosji może dojść także do naruszenia granicy.

Sauli Niinisto wyraził przekonanie, że Finlandia otrzymała wystarczające obietnice wsparcia ze strony państw NATO w okresie akcesyjnym.

W czwartek prezydent i premier Finlandii we wspólnym oświadczeniu ogłosili, że ich kraj powinien ubiegać się o członkostwo w NATO możliwie jak najszybciej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl