fot. PAP/Adam Guz

Prezydent: Dzisiaj Polska idzie w kierunku, w którym chciał ją prowadzić Lech Kaczyński

Lech Kaczyński był wielkim prezydentem. Miał swoją wizję rozwoju Rzeczpospolitej – powiedział dzisiaj prezydent Andrzej Duda. Ocenił, że obecnie Polska w kwestiach m.in. bezpieczeństwa idzie w tym kierunku, w jakim chciał ją prowadzić Lech Kaczyński.

„Lech Kaczyński był wielkim prezydentem Polski. Wielkim z uwagi na swoje doświadczenie polityczne i intuicję polityczną” – powiedział prezydent w radiu RDC.

Lech Kaczyński – dodał – „miał swoją wizję rozwoju Rzeczpospolitej, wiedział do jakiej Polski dąży, jak ta Polska ma być umiejscowiona międzynarodowo, kto powinien być naszym sojusznikiem”.

„Cieszę się ogromnie, że część tych marzeń Lecha Kaczyńskiego teraz udaje się zrealizować” – powiedział prezydent.

Lech Kaczyński – mówił Andrzej Duda – miał „jasne spojrzenie i sprecyzowany pogląd” m.in. na kwestię tarczy antyrakietowej w Polsce.

„Walczył ze wszystkich sił i nie udało się. Rząd Donalda Tuska działał w tej sprawie inaczej, przeciwnie do tego, co chciał zrealizować prezydent Kaczyński” – powiedział Andrzej Duda.

 „W zasadzie po 10 latach udaje się to naprawić i cieszę się, że dzisiaj Polska idzie w tym kierunku, w jakim chciał ją wtedy prowadzić Lech Kaczyński” – dodał.

Jak wyliczał prezydent, w Polsce powstaje tarcza antyrakietowa, na terenie kraju mamy wojska amerykańskie i innych krajów NATO. Ponadto mamy też podpisaną pierwszą umowę na systemy obrony powietrznej Patriot oraz realizujemy plan modernizacji armii.

„To są rzeczy niezwykle ważne” – podkreślił.

Prezydent powiedział również, że „to wszystko zawdzięczamy m.in. dzięki postanowieniom szczytu NATO w Warszawie, który był naszym wielkim sukcesem”.

Dodał, że z tego punktu widzenia Lech Kaczyński „patrzy na nas z nieba z dumą, że rzeczywiście zrobiliśmy dużo rzeczy, które budują bezpieczeństwo Rzeczypospolitej i takich, które budują silną Polskę”.

PAP/RIRM

drukuj