Prezydent Duda jedzie do Kijowa

Prezydent RP Andrzej Duda udaje się dziś do Kijowa. Będzie to ostatnia w tym roku wizyta zagraniczna prezydenta. Szef polskiego państwa złoży wieniec na Wspólnej Mogile Ofiar Totalitaryzmu na Cmentarzu w Bykowni.

Jutro odbędzie się oficjalne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką, a także z ukraińskim premier Arsenijem Jaceniukiem.

Andrzej Duda spotka się też z Polakami mieszkającymi na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski poinformował, że rozmowy i spotkania będą dot. m.in. stosunków obu państw oraz sytuacji naszych rodaków na Ukrainie.

– Myślę, że ta wizyta to będzie z jednej strony możliwość rozmów na temat sytuacji politycznej, relacji pomiędzy Polską a Ukrainą, ale również pan prezydent będzie podejmował kwestie tego, jak traktowani są nasi rodacy. Tego, co naszym rodakom jest tam potrzebne i jak są traktowane te potrzeby przez obecne władze Ukrainy – powiedział Adam Kwiatkowski.

Pierwszą wizytę zagraniczną po objęciu urzędu prezydent Andrzej Duda złożył 23. sierpnia w Tallinie. Odwiedził także Berlin, Paryż, Londyn i Watykan.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl