Prezydent Andrzej Duda: Chodzi o to, by polski biznes był konkurencyjny i innowacyjny

Chodzi o to, by polscy przedsiębiorcy konkurowali na rynku europejskim i światowym, prowadzili wyspecjalizowaną produkcję, rozwijali innowacyjność, inwestowali w badania i rozwój – powiedział w sobotę w Skawinie prezydent Andrzej Duda, podczas jubileuszu 45-lecia powstania firmy Dragon Poland.

Prezydent zaznaczył, że niedawno był w Jasionce koło Rzeszowa na „Kongresie 590” omawiającym sprawy polskiej gospodarki, polskiego biznesu.

„Prowadziliśmy dyskusję, jak jeszcze mocniej wspierać rodzimy biznes, stwarzać jeszcze lepsze warunki do inwestowania” – mówił prezydent.

Jak zaznaczył, chodzi o to, by „polscy przedsiębiorcy się rozwijali, konkurowali na rynku krajowym, europejskim, światowym, aby prowadzili wyrafinowaną, wyspecjalizowaną produkcję, produkowali dobra wysoko przetworzone, aby rozwijali innowacyjność w swoich firmach, nowe metody produkcji, nowatorskie rozwiązania w zarządzaniu, inwestowali w badania i rozwój”.

„Jeżeli mówimy o takiej przedsiębiorczości, to rodzinna firma Dragon, firma państwa Czekajów jest absolutną kwintesencją; jak w soczewce skupiają się tutaj wszystkie te elementy, które dla mnie jako prezydenta i dla ekspertów w zakresie gospodarki, z którymi mam przyjemność i zaszczyt pracować, są najważniejsze” – mówił prezydent.

fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

PAP/RIRM

drukuj