Prezydent A. Duda wręczył odznaczenia państwowe z okazji 100-lecia piłki ręcznej w Polsce

Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe z okazji 100-lecia piłki ręcznej w Polsce. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. byłe reprezentacyjne zawodniczki Monika Marzec i Sabina Włodek czy sędzia międzynarodowy, a później działacz, Marek Góralczyk.

W swoim przemówieniu prezydent wskazał, że piłka ręczna najmocniej ze wszystkich dyscyplin sportu związana jest z historią odzyskania niepodległości w 1918 r.

– Niezwykle się cieszę, że w tym szczególnym roku, w tym szczególnym okresie, kiedy zbliżamy się do święta 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, mogę gościć w Pałacu Prezydenckim i odznaczyć odznaczeniami państwowymi przedstawicieli dyscypliny, która w Polsce także w tym roku obchodzi swoje stulecie – piłki ręcznej, szczypiorniaka, który tak niezwykle mocno, chyba najmocniej ze wszystkich dyscyplin sportowych związany jest właśnie z tą wielką historią odzyskania niepodległości – zaznaczył Andrzej Duda.

Wieczorem prezydent wraz z małżonką wezmą udział w Jubileuszowej Gali 100-lecia piłki ręcznej na ziemiach polskich.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl