fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP

Prezydent A. Duda wręczył nominacje generalskie dwóm oficerom Państwowej Straży Pożarnej

Na stopień nadbrygadiera zostali awansowani komendant główny Andrzej Bartkowiak oraz lubelski komendant wojewódzki Grzegorz Alinowski. Z kolei szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył funkcjonariuszom pamiątkowe szable. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w przypadający w poniedziałek Międzynarodowym Dniu Strażaka.

Prezydent Andrzej Duda złożył wszystkim druhom życzenia pomyślnej i bezpiecznej służby dla społeczeństwa. Wskazał na niezwykłą rolę, jaką pełnią strażacy, co ostatnio udowodnili podczas działań związanych z pandemią czy pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym.

–  Proszę, żebyście Państwo te życzenia ode mnie przyjęli wraz z ogromnymi podziękowania za wspaniałą służbę dla Polski i wspaniałą służbę dla nas wszystkich, którą polscy strażacy, czy to zawodowi, czy strażacy ochotnicy na co dzień realizują. O tym tak bardzo dobitnie mogliśmy się przekonać w ostatnim czasie, kiedy strażacy we wspaniały sposób po raz kolejny zdali egzamin w obliczu pojawienia się epidemii koronawirusa, kiedy natychmiast byli na wezwanie po to, żeby stawiać izby przyjęć, realizować inne zadania z zakresu zabezpieczenia i zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zawsze można było na nich liczyć, reagowali błyskawicznie i te zadania w zasadzie zawsze były realizowane perfekcyjnie – mówił prezydent Andrzej Duda.

Także premier Mateusz Morawiecki podziękował strażakom i życzył im bezpiecznej służby.

 „Polscy strażacy są tam, gdzie potrzebna jest odwaga i siła, niosąc pomoc i ratując życie (…)  Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – napisał na Twitterze szef rządu.

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja we wspomnienie św. Floriana.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl