PAP/Artur Reszko

Prezydent A. Duda w Augustowie: Niedzielne wybory odpowiedzą, czy Polska nadal będzie podążała drogą rozwoju

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że te wybory odpowiedzą na pytanie, czy Polska będzie nadal podążała drogą rozwoju, czy też nastąpi gwałtowny skręt i niewykluczone, że będzie zwijana.

W trakcie spotkania z mieszkańcami Augustowa na Podlasiu ubiegający się o reelekcję prezydent wskazywał, że PO przez lata zwijała nasz kraj wspierając wyłącznie rozwój wielkomiejski, a pozostawiając bez wsparcia mniejsze miejscowości.

Efektem – jak mówił – było likwidowanie połączeń kolejowych, posterunków policji, szkół, pogorszenie warunków życia i wyjazdy za granicę.

Andrzej Duda nawiązał też do programów społecznych realizowanych przez ostatnie pięć lat. Wskazał że to baza zapewniająca pewne minimum spokoju egzystencjalnego.

– Natomiast ja zawsze jestem zwolennikiem maksimum i do maksimum dążę. Dlatego ten plan na następne 5 lat, z którym dzisiaj do Państwa przychodzę – tak jak powiedziałem – prawie że w przededniu drugiej tury wyborów prezydenckich, to plan dalszego rozwoju Polski, to plan inwestycji, to plan, który ma prowadzić to tego, by polska rodzina żyła na takim poziomie, jak żyje się w bogatych państwach na zachodzie Europy. Czy to jest realne? Szanowni Państwo, jestem przekonany, że tak – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent nawiązał też do swojego projektu bonu turystycznego. Andrzej Duda powiedział, że wierzy iż dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy ziemi augustowskiej zyskają zastrzyk finansowy.

RIRM

drukuj