fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda: Rozmowy z D. Trumpem o obronie, energii i gospodarce

Rozmowy z prezydentem Donaldem Trumpem podczas planowanej na przyszły tydzień wizyty w USA mają dotyczyć obrony i bezpieczeństwa, współpracy energetycznej i gospodarczej oraz bezpieczeństwa telekomunikacyjnego – poinformował prezydent Andrzej Duda.

W środę wieczorem Biały Dom oficjalnie potwierdził informację o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy u Donalda Trumpa planowanej na 24 czerwca.

Po zakończeniu telewizyjnej debacie kandydatów na prezydenta Andrzej Duda powiedział dziennikarzom, że wśród tematów, które prezydent Stanów Zjednoczonych wskazał w zaproszeniu, są „kwestie obrony i bezpieczeństwa – bardzo ważny temat w tej chwili co do przyszłej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi”.

„Temat współpracy energetycznej, który cały czas rozwijamy w ciągu tych ostatnich lat, i ja w tym współuczestniczyłem. Jest także wskazanie na temat współpracy gospodarczej, i tu myślę, że prezydent Donald Trump myśli przede wszystkim o współpracy w ramach Trójmorza” – dodał, przypominając, że USA przeznaczyły miliard dolarów na wspieranie tej inicjatywy.

„Będziemy dyskutowali także o bezpieczeństwie telekomunikacyjnym” – zapowiedział Andrzej Duda.

Wyraził zadowolenie, że po izolacji spowodowanej pandemią „polityka międzynarodowa zaczyna wracać na normalne tory”.

„Jestem w dobrym nastroju, bo rzeczywiście przyszło to zaproszenie ze Stanów Zjednoczonych. Ten mój nastrój jest tym lepszy, że faktycznie jestem pierwszym prezydentem, który zostaje – wobec tego, że pandemia dobiega końca – zaproszony przez prezydenta Stanów Zjednoczonych”. To jasno pokazuje, jakie znaczenie my jako Polska, jako sojusznik mamy dla Białego Domu” – mówił prezydent RP.

Odniósł się także do związanej z podróżą do USA czasowej nieobecność w kraju podczas kampanii.

„Jestem jeszcze człowiekiem, który ma sporo sił i poradzę sobie. Będzie to tak zrobione, żeby mnie tutaj nie było jak najkrócej. Ale dla mnie jest najważniejsze, to żebym tam był, załatwił to, co mam załatwić dla Polski, i mógł spokojnie wrócić” – zapewnił prezydent Andrzej Duda.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl