PAP/Marcin Obara

Prezydent A. Duda: Rodzina jest fundamentem rozwoju

Rodzina jest dla Polski, Europy i świata fundamentem rozwoju – mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin „Trzy plus”.

Prezydent Polski wyraził swój podziw wobec rodzin wielodzietnych. To niezwykle ważne z punktu widzenia państwowego, bo rodzina to fundament państwa – mówił Andrzej Duda.

– Zwłaszcza takich, w których jest więcej dzieci, w których rodzice decydują się ponosić w większym stopniu trud wychowawczy. Podchodzę do tych rodzin z ogromnym szacunkiem – akcentował prezydent.

Gdyby w rodzinach nie było dzieci, nie byłoby następnych pokoleń – kontynuował prezydent, który zachęcał młodych małżonków do podjęcia decyzji o posiadaniu potomstwa.

– Chciałbym, by przede wszystkim młodzi ludzie w Polsce mieli odwagę mieć dzieci, nie bali się brać na siebie tej odpowiedzialności, żeby je wychowywali i żeby przekazywali swoim dzieciom naszą tradycję, kulturę, to co tak ogromnie ważne, co narodowo i państwowotwórcze – mówił.

Wyrazem wdzięczności państwa polskiego są programy społeczne, kierowane właśnie do rodzin. Mowa tu np. o programie „500 plus”, czy o „wyprawce szkolnej”.

– Poprawiło to byt bardzo wielu rodzin, poprawiło to w szczególności los i możliwości rozwojowe wielu dzieci w Polsce, ogromnie się z tego cieszę – podkreślił prezydent.

Szczególne podziękowania dla prezydenta Andrzeja Dudy złożyła prezes Związku Dużych Rodzin „Trzy plus” Joanna Krupska.

– Za to, co Pan dla rodzin robi, za to, jak Pan mówi o rodzinie za to, że buduje Pan świadomość jak, ważne są rodziny, szczęśliwe, trwałe, wychowujące dzieci – podkreśliła prezes.

Prezydent otrzymał nagrodę przyjaciel dużych rodzin.

Głos zabrała także prezes Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin Regina Maroncelli.

– Od 2004 dajemy głos rodzinom przynajmniej z trójką dzieci. Są być może niewidoczne, ale stanowią 13 proc. wszystkich rodzin w Europie. Niemal 1/3 europejskich dzieci żyje w dużych rodzinach – powiedziała.

Także w Polsce coraz więcej rodzin, to rodziny wielodzietne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl